Kubek

Jak zrobić dobrą imprezę z okazji 18-stki?

Osiemnaste urodziny to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego z nas, kiedy to wkraczamy w okres dorosłości. Jako, że 18stkę ma się tylko raz w życiu, warto zadbać o to, aby impreza z tej okazji była naprawdę niezapomniana.

Na samym początku zastanówmy się, jaką maksymalną kwotę chcemy przeznaczyć na organizację party. Od tego zależeć będzie bowiem wybór lokalizacji i liczba zaproszonych gości. Jeżeli nie dysponujemy sporym funduszem, urządzić możemy imprezę składkową, na którą każdy przyniesie ustalone wcześniej przekąski i napoje.

Kolejny etap to wybór lokalizacji. 18stkę zorganizować możemy na przykład w rodzinnym domu. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio wcześnie poinformować o tym rodziców i wysłać ich wówczas do znajomych czy na romantyczną kolację. O imprezie poinformujmy także sąsiadów i uprzedźmy, że tego wieczora może być nieco głośniej niż zazwyczaj. Po godzinie 22 ściszmy nieco muzykę lub przenieśmy się do klubu. Jeżeli nasze osiemnaste urodziny wypadają w okresie letnim, zorganizować możemy je w plenerze. Dobrym pomysłem będzie grill lub ognisko w sprawdzonym, przeznaczonym do tego typu celów miejscu lub impreza na działce na miastem. Osoby dysponujące sporym budżetem zdecydować mogą się na zorganizowanie imprezy w restauracji lub klubie. To rozwiązanie ma sporo zalet – mamy tu bowiem możliwość precyzyjnego ustalenia menu, wystroju sali czy dodatkowych atrakcji, jak występ profesjonalnego DJ’a czy pokaz barmański.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie 18stki jest nadanie jej motywu przewodniego. Może to być na przykład Red Cup Party podczas którego wszystkie napoje serwowane będą w charakterystycznych, czerwonych kubkach. Przy ich pomocy grać można w różnego rodzaju gry towarzyskie. Zdecydować możemy się na przykład na rozegranie turnieju Flipa. Jest to rodzaj gry, w której gracze stojąc po przeciwnych stronach stołu muszą jednym palcem tak podbić kubek ustawiony na krawędzi stołu, aby odwrócił się do góry dnem. Gdy to uczyni dopiero wówczas kolejny gracz może zacząć zabawę. Wygrywa ekipa, która pierwsza odwróci wszystkie swoje kubki do góry dnem.

Żadna osiemnastka nie może się obyć także bez przekąsek. Zamiast tradycyjnych chipsów czy paluszków, zdecydujmy się na nieco bardziej oryginalne i jednocześnie łatwe w przygotowaniu dania. Na tego typu imprezie doskonale sprawdzą się na przykład miniaturowe kanapki czy koreczki. A jeśli chcemy już coś podać do przegryzienia, to raczej orzeszki, migdały, pestki dyni czy choćby rodzynki lub żurawina.