Kubek

Już wkrótce komersy gimnazjalne!

Komers gimnazjalny to zazwyczaj ostatnia, a zarazem pożegnalna zabawa gimnazjalistów. Co to jest i jak wygląda komers gimnazjalny?

Co to jest komers gimnazjalny?

Wiele gimnazjów oprócz uroczystego zakończenia roku szkolnego organizuje komers lub zwyczajną dyskotekę na pożegnanie trzecioklasistów. Komers gimnazjalny jest zabawą organizowaną na zakończenie ostatniej klasy gimnazjum. Impreza zazwyczaj odbywa się końcem czerwca, czyli już po egzaminie gimnazjalnym i zakończeniu roku szkolnego trzecioklasistów. Coraz częściej przypomina ona formą studniówkę, głównie z tego względu, że uczniowie tańczą poloneza i nierzadko obowiązują stroje wieczorowe. Na zabawę są zapraszani nauczyciele i władze szkoły.

Czemu jednak ma służyć komers gimnazjalny? Impreza ta jest zazwyczaj ostatnią zabawą trzecioklasistów. Wówczas już absolwenci gimnazjum mogą wspólnie spędzić czas, bawiąc się i żegnając ze sobą.

Jak wygląda komers gimnazjalny?

Komers zazwyczaj  rozpoczyna się od poloneza, którego uczniowie ćwiczą na długo przed wydarzeniem. Jako reprezentacyjny polski taniec narodowy, coraz częściej pojawia się nie tylko na studniówkach, ale i na komersie w gimnazjum czy nawet szkole podstawowej. Wielu uczniów twierdzi jednak, że prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po jego odtańczeniu. Wtedy też uczniowie zaczynają tańce w rytm nowych i starych przebojów. Na niektórych komersach pojawia się DJ, który dba o to, by absolwenci w niezwykłej atmosferze przeżyli ostatnie wspólne chwile.

Gimnazjaliści i ich rodzice często wykazują się ogromną wyobraźnią w przygotowywaniu tej ostatniej zabawy. Niekiedy komers ma hasło przewodnie, wedle którego przebiega cała impreza. Można się spotkać z dzikim zachodem, Chinami czy średniowieczem. Wtedy też kostiumy dopasowywane są do hasła przewodniego. My oczywiście preferujemy zabawę w stylu amerykańskim z Red Party Cups na czele! Na wielu komersach obowiązują stroje wieczorowe.

Często na komersie jest poczęstunek, a nawet i dania obiadowe. Sprawia to, że całe wydarzenie jest jeszcze bardziej uroczyste. Pozostaje jeszcze kwestia tego, kto opłaca całą imprezę. Zależy to od gimnazjum. W niektórych szkołach to rada rodziców opłaca komers, a w niektórych absolwenci muszą za nią zapłacić. Na komersach w wielu gimnazjach mile widziane są osoby towarzyszące. Absolwenci mogą wtedy zaprosić koleżankę czy kolegę, z którym chcieliby podzielić się przeżyciami w tym zapewne ważnym dniu.

Komers gimnazjalny: kto może pomóc w organizacji?

Komers gimnazjalny przeważnie organizowany jest przez radę rodziców lub rodziców trzecioklasistów. Coraz częściej nie tylko rodzice, którzy są członkami rady rodziców, biorą czynny udział w przygotowaniu imprezy. Zazwyczaj zależy to tylko i wyłącznie od Twojej woli i chęci. Rada rodziców i rodzice w porozumieniu z młodzieżą zajmują się ustrojeniem sali, zamówieniem cateringu lub przygotowaniem poczęstunku. W wielu gimnazjach rodzice są zapraszani na imprezę, aby mogli towarzyszyć absolwentom podczas tej uroczystości. Biorąc udział w balu, będziesz mogła przeżywać te wspólne chwile ze swoim dzieckiem, który kończy kolejny etap w swoim życiu i stawia pierwsze kroki ku dorosłości.

 

źródło: netmama.pl